Balıkesir'de Jigolo Operasyonu!

Son günlerde sık sık haberlere konu olan jigolo çetelerine bir yenisi daha eklendi. Cinsel ilişki üzerinden para kazanma hevesiyle internette arama yapan erkekleri jigololuk vaadiyle kandıran çetenin akılalmaz yöntemleri ve şebekenin geniş şeması deşifre edildi.

Balıkesir'de Jigolo Operasyonu!
 

Buna göre Balıkesir merkezli ilginç bir son dakika operasyonuna imza atıldı. İşte çok sayıda gözaltı kararı ile başlatılan son dakika operasyonunun tüm detayları;

SON DAKİKA JİGOLO OPERASYONU 3 İLE SIÇRADI
Balıkesir merkezli 3 ilde, erkekleri "jigolo yapma" vaadiyle dolandırdıkları iddia edilen suç örgütüne yönelik operasyonlarda 38 şüpheli yakalandı. Balıkesir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, bir kişinin internette "jigolo yapma" vaadiyle dolandırıldığı iddiası üzerine çalışma başlattı.
 

JİGOLOLUKTAN HAFTADA 2 BİN TL VAADİ
Yapılan araştırmalarda, şüphelilerin, internetten 'haftada 2 bin lira kazanmak için jigolo olmak ister misiniz?' formunu dolduran kişileri telefonla arayarak başvuru yapabilmeleri için bir miktar para yatırmaları gerektiği söylendiği tespit edildi. Bunun üzerine harekete geçen ekipler, İstanbul ve Gaziantep'te şüphelileri yakalama çalışması başlattı. Polis ekipleri, İstanbul'da 41, Gaziantep'te de 3 zanlıya yönelik düzenledikleri operasyonlarda 38 kişiyi gözaltına aldı.


ELE GEÇİRİLEN GEREÇLER...
Öte yandan, toplam 98 kişiyi dolandırdıkları belirlenen jigolo suç örgütünün adreslerinde yapılan aramalarda çok sayıda cep telefonu, sim kart ele geçirildi.
 

Ekipler, diğer şüphelileri yakalama çalışmasını sürdürüyor.