TikTok Para Basıyor! İşte TikTok'tan En Çok Para Kazananlar

İlk olarak Çin’de Douyin adıyla piyasaya sürülen video paylaşım uygulaması, bir sene sonra uluslararası pazarlara uygun olması için TikTok adını aldı. İşte TikTok uygulamasından en çok para kazanan kişilerin listesi.

TikTok Para Basıyor! İşte TikTok'tan En Çok Para Kazananlar
 

TikTok’un etki alanını artırmak isteyen ByteDance, aynı tarihlerde Amerikan gençlerine yönelik sosyal medya platformu Musical.ly‘ı 1 milyar dolara satın aldı. İşte bu anlaşmadan sonra TikTok’un kaderi değişti.

Her sosyal medya platformu, kendi ünlülerini yaratır. Kısa formlu video uygulaması TikTok da bu geleneği güçlü bir şekilde sürdürüyor. Macerasına ilk kez 2016 yılında başlayan platform, bugün dünyanın en kullanılan ve en çok para kazandıran uygulamalarından biri. Biz de bundan yola çıkarak, en çok para kazanan TikTok yıldızları listesini hazırladık.

Platformun kullanıcı tabanından yararlanmak isteyen TikTok, Musical.ly’de var olan hesap ve verileri tek bir uygulamada topladı.
 

Birçok sektörü ve işletmeyi olumsuz yönde etkileyen pandemi, TikTok’un inanılmaz patlama yapmasını sağladı. Karantina sürecinde milyonlarca yeni kullanıcı kazanan platform, dünya çapında viral oldu.

Toplamda 150’den fazla ülkede kullanılan platform, günümüzün en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri konumunda. Peki, en çok para kazanan TikTok yıldızları kimler hiç merak ettiniz mi?

Video oluşturucularına, influencerlar’a ve markalara müthiş bir ekonomi sunan TikTok, aynı zamanda Charlie D’Amelio ve Addison Rae gibi milyonerler de yarattı. İşte en çok para kazanan TikTok yıldızları:

10- Josh Richards: 1,5 milyon dolar

Josh Richards TikTok

9- Riyaz Ali: 2 milyon dolar

Riyaz Ali TikTok

8- Jacob Sartorius: 3 milyon dolar

Jacob Sartorius TikTok

7- Dixie D’Amelio: 3 milyon dolar

Dixie DAmelio Tik Tok

6- Zach King: 3 milyon dolar

Zach King Tik Tok

5- Loren Gray: 5 milyon dolar

en çok para kazanan tiktok yıldızları Loren Gray

4- Addison Rae Easterling: 5 milyon dolar

en çok para kazanan tiktok yıldızları Addison Rae

3- Baby Ariel: 6 milyon dolar

en çok para kazanan tiktok yıldızları Baby Ariel

2- Charli D’Amelio: 8 milyon dolar

en çok para kazanan tiktok yıldızları Charli DAmelio

1- Will Smith: 350 milyon dolar