Dijital Çete Amerika'yı Rehin Aldı! ABD Başkanını Susturdu!

Amerika'da başta Twitter olmak üzere sosyal medya platformlarının ABD Başkanı Donald Trump'ın hesaplarını kapatması, "Amerika'yı Dijital Çete ele geçirdi" söylemlerine neden oldu.

 

Sosyal medya platformu Twitter, ABD Başkanı Donald Trump'ın hesabını kalıcı olarak askıya aldığını açıkladı.

"ŞİDDETİ KIŞKIRTMA RİSKİNDEN DOLAYI ASKIYA ALDIK"

Twitter'ın güvenlik ekibinden yapılan yazılı açıklamada, "Trump'ın hesabından paylaştığı son mesajları ve bağlamlarını yakından inceledikten ve özellikle bu paylaşımların nasıl tepki aldığına baktıktan sonra, daha çok şiddeti kışkırtma riskinden dolayı, bu hesabı kalıcı olarak askıya aldık." ifadesi kullanıldı. Twitter, Trump'ın hesabını kalıcı olarak askıya aldığını açıkladı

Twitter, ABD Başkanı Donald Trump'ın hesabını kalıcı olarak askıya aldığını açıkladı.

"ŞEFFAF DAVRANMAYI SÜRDÜRECEĞİZ"

Açıklamada, Twitter'ın, halkın seçilmiş yetkililerin ve dünya liderlerinin sesini duymasına olanak sağladığının altı çizilerek, "Ancak son yıllarda, liderlerin hesaplarının bizim kurallarımızdan daha üstün olmadığını ve Twitter'ı şiddeti yaymak için kullanamayacaklarını net bir şekilde belirttik. Politikalarımız ve uygulanma şekilleri hakkında şeffaf davranmayı sürdüreceğiz." bilgisi paylaşıldı.
Twitter, çarşamba günkü Kongre baskınının ardından Trump'ın hesabını 12 saatliğine askıya almış ve şiddete teşvik eden paylaşımların sürmesi durumunda hesabın kapatılacağını duyurmuştu.
 

TRUMP'IN HESABINI ENGELLEYEN PLATFORMLAR

ABD Başkanı Donald Trump'ın paylaşım yapmasını engelleyen sosyal medya platformları;
Twitter (kalıcı olarak askıya aldı)
Snapchat
Faceebook
Instagram
Shopify
Twitch
 

PARLER GOOGLE PLAY STORE'DEN SİLİNDİ

Twitter hesabı süresiz olarak askıya alınan Trump'ın geçiş yaptığı sosyal medya platformu Parler'in uygulaması, Google Play Store'dan kaldırıldı. Apple da, Parler'dan Trump taraftarları tarafından yapılan paylaşımların gözden geçirilmesi talebinde bulundu.