Türkiye'nin En Değerli Kalecisi Uğurcan Çakır Avrupa'nın Transfer Gündemini Süslüyor

Trabzonspor'un Milli file bekçisi Uğurcan Çakır yeniden Avrupa piyasasının transfer gündemini süslüyor. Geçtiğimiz sezon yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle transferlerde yaşanan belirsizlikten dolayı Trabzonspor'da kalan Uğurcan Çakır, bu sezon da Avrupa'nın büyük kulüplerinin radarında yer alıyor. Geçtiğimiz sezon Fransa liginden gelen 15 milyon euroluk teklif düşük diye Trabzonspor Yönetimini tarafından reddedilmişti. Trabzonspor'un Yönetimini Uğurcan Çakır'ı 25 milyon euronun üstünde bir rakama Avrupa'ya yollamayı düşünüyor.

Türkiye'nin En Değerli Kalecisi Uğurcan Çakır Avrupa'nın Transfer Gündemini Süslüyor
Trabzonspor'la gösterdiği performansla adından söz ettiren Uğurcan Çakır sezon sonunda takımdan ayrılmaya hazırlanıyor. Genç kalecinin yeni adresi netleşti. İşte detaylar...

UĞURCAN BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI 

Trabzonspor alt yapısından yetiştikten sonra Bordo Mavilileri kalesini devralan Uğurcan Çakır yıllardır gösterdiği performansla büyük beğeni topladı.

AVRUPA'YA GİTMEYE HAZIRLANIYOR 

Süper Lig’in en değerli kalecisi olarak gösterilen Uğurcan Çakır, yaz döneminde artık Avrupa’ya gitmeye hazırlanıyor.

Uğurcan Çakır
Uğurcan Çakır

EN SOMUT HAMLE CHELSEA'DEN 

Pek çok kulüp tarafından takip edilen Trabzonspor’un 24 yaşındaki file bekçisi için en somut hamlenin Chelsea’den geldiği öğrenildi.

BU YAZ TRANSFERİ BİTİRMEK İSTİYOR 

Sezon başından bu yana Uğurcan’ı izleyen Premier Lig devi, bu transferi bitirmek istiyor. Sezonun bitmesine yakın resmi girişimlere başlaması beklenen Chelsea, lig tamamlanır tamamlanmaz Uğurcan’ı renklerine bağlamayı hedefliyor.

KEPA VE MENDY ÇÖZÜM OLAMADI 

2018’de 80 milyon Euro’luk rekor bir bedelle kadrosuna kattığı Kepa’yı gönderecek olan Chelsea, sezon başında 24 milyon Euro’ya Rennes’den aldığı Mendy’ye kaleyi emanet etmişti.

İLK HEDEF UĞURCAN 

Ancak 29 yaşındaki kaleci de tam anlamıyla beklenen performansı gösterebilmiş değil. Dolayısıyla Londra ekibi, yeni sezon için mutlaka kaliteli bir file bekçisi almaya niyetli. Bu doğrultuda Chelsea’nin ilk hedefi Uğurcan Çakır...

20 MİLYON EURO'YA ONAY VEREBİLİR 

Sezon başında Fransız kulüplerinden teklifler almasına istenen rakamlara çıkılmadığı için Uğurcan’ı tutan Trabzonspor Yönetimi, bu kez 20 milyon Euro’nun üstünde bir teklif gelmesi halinde 24 yaşındaki oyuncusunun satışına onay verebilir.

MENAJERİNİ DEĞİŞTİRDİ 

Geçtiğimiz aylarda temsilcisini değiştiren Uğurcan, Avrupalı menajer Arturo Canales ile anlaşmıştı.

Uğurcan Çakır
Uğurcan Çakır

ÜNLÜ YILDIZLARIN MENAJERLİĞİNİ YAPIYOR 

Uğurcan’ın yeni menajeri, aynı zamanda Ander Herrera (PSG), Lucas Vazquez (Real Madrid), Pique (Barcelona), Umtiti (Barcelona), Rakitic (Sevilla) gibi yıldızların danışmanlığını da yapıyor.

KALİTESİNİ İSPATLADI 

2018-2019 sezonunda Trabzonspor’da eldivenleri Onur Kıvrak’tan teslim alan Uğurcan, kısa sürede kalitesini ispatlamıştı.

ADI AVRUPA'NIN DEVLERİYLE ANILIYOR 

Öyle ki Uğurcan’ın kaledeki performansı, kısa sürede Avrupalı scoutların da (izleme ekibi) dikkatini çekti. Yaklaşık 2 senedir önemli kulüplerin takip ettirdiği Uğurcan’ın adı daha önce Liverpool, Tottenham, Sevilla, Benfica, Rennes ve Lyon gibi kulüplerle anılmıştı.