Trabzonspor Geleceğin Forvetini Kadrosuna Katmaya Çalışıyor

Polonya medyasında yer alan habere göre Trabzonspor'un Buksa ile 5 yıllık sözleşme imzaladığı öne sürüldü. Polonya basınından bomba bir iddia ortaya atıldı.

Trabzonspor Geleceğin Forvetini Kadrosuna Katmaya Çalışıyor

Polonya basınında yer alan haberlere göre Trabzonspor'un Wisla Krakow takımında forma giyen Polanyalı golcü oyuncu Aleksander Buksa ile 5 yıllık anlaşma sağladığı iddia edildi.

Abdullah Avcı, 'Yeni Sörloth'unu Polonya'da buldu... Wsla Krakow'la sözleşmesi sezon sonunda bitecek ve takımdan ayrılma kararı alan 18 yaşındaki Aleksander Buksa. Trabzonspor tarihine adını yazdıran Sörloth gibi uzun boylu olan (1.88 boyunda) ve Norveçli oyuncu gibi sol ayaklı Buksa için Avcı, "mutlaka kadroya katılmalı" raporu verdi.

3 YIL İÇİNDE TRABZONSPOR'UN GOL YÜKÜNÜ TAŞIR

3 yıl içinde 1. forvet olacak Trabzonspor'un tecrübeli teknik direktörüne göre Buksa, 1 ya da 2 sezon rotasyon oyuncusu olduktan sonra 3'üncü sezonda 1'nci forvet olabilir. Ardından 22-23 yaşına geldiğinde 15-20 milyon Euro'lara Trabzonspor tarafından satılacak kıvama gelebilir.

Alexander Buksa 

YUSUF YAZICI ÖRNEK GÖSTERİLECEK

Yönetim harekete geçti Avcı'nın verdiği bu rapor sonrasında Trabzonspor yönetimi daha önce bordo-mavili formayı giyen Glowacki, Cyzio ve Szymkowiak gibi isimlerden yardım istedi. Üç oyuncu da Buksa için hem olumlu rapor verdi. Hem de ikna etmek için destek sözü. Buksa'nın ikna edilmesinde Sörloth'un Leipzig'e, Yusuf Yazıcı'nın Lille'e gitmesi süreci ve Abdülkadir'in Avrupa'nın devlerinin listesinde yer almasının kullanılacağı öğrenildi.

Yusuf Yazıcı 

Öte yandan HABERİBUL'un aldığı bilgilere göre Trabzonspor’un Alexander Buksa için girişimlerin devam ettiği ama herhangi bir sözleşmesinin hala imzalandı öğrenildi.