Trabzonspor'da Kongre Sesleri Yükselmeye Başladı!

Trabzonspor'da Galatasaray maçında alınan 2 farklı yenilgi ve maç sonrası Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu'nun İstanbul dönüşü sosyal medyaya yansıyan açıklamaları Trabzonspor'a gönül verenleri harekete geçirdi.

 

Sosyal medya üstünden birçok taraftar grubu Trabzonspor Yönetimini istifaya çağırırken, bazı taraftarların ise kongre kararı alınabilmesi için imza kampanyası başlattığını duyurdu. Taraftar gruplarının sosyal medya üstünden yaptığı açıklama:

"Sorumsuzluğun ve saha başarısızlıklarının baş gösterdiği Trabzonspor yönetiminde, olağanüstü kongre kararı alınması için imza çalışması başlatılmıştır. Bu süreçte insiyatif almayarak kongreye gitmeyen Başkan Ahmet Ağaoğlu ve Yönetimi için gerek görüldüğü takdirde gerekli yasal haklar kullanılacaktır!"

ÜNAL KARAMAN’DAN SONRA SORUNLAR BAŞ GÖSTERDİ

Trabzonspor'da Ünal Karaman görevden ayrıldığı günden beri yaşanan gerginlikler, Hüseyin Çimşir ile birlikte kaybedilen şampiyonlukla zirve yaptı. Sezon sonu Hüseyin Çimşir ile yolunu ayıran Trabzonspor yönetimi, Hüseyin Çimşir'den boşalan koltuğa Hüseyin Çimşir'in yardımcısı İngiliz Eddie Newton getirildi. Sezona Eddie Newton ile başlayan Trabzonspor, 8 haftada 7 puan kazanılması sonucunda Eddie Newton ile yollar ayrıldı. Trabzonspor Yönetiminde yaşanan anlaşmazlıklara rağmen takımın başına sezon başı gündeme gelen Abdullah Avcı geldi. Abdullah Avcı ile 7 maçta 4 galibiyet, 2 beraberlik ve 1 yenilgi aldı.

TÜRKİYE KUPASI GERGİNLİĞİ

Trabzonspor Ziraat Türkiye Kupası elemesinde 1. Lig takımlarından Adana Demirspor'a elenmesi gerginliği arttırıp, Abdullah Avcı'nın radikal kararlar aldı. İstenilen performansı veremeyen Bilal Başacıkoğlu, Steven Plaza ve Fousseni Diabate kadro dışı kaldı.

Diabate, Plaza, Bilal Başacıkoğlu

ABDULLAH AVCI'NIN İSTEĞİ REDDEDİLDİ!

Abdullah Avcı, Trabzonspor'un kendi sahasında Galatasaray'a 2-0 yenilmesinden sonra 2 futbolcuyu kadro dışı bırakmak istediği ama bu istek başkan Ahmet Ağaoğlu tarafından reddedildi. Abdullah Avcı, Galatasaray maçı sonrası yaptığı açıklamada "Trabzonspor'un yenilmesinin normal olduğu ama yenilgiyi kabullenir bir görüntü vermesi normal değildir." ifadelerini kullandı!

Abdullah Avcı

AĞAOĞLU: “KADRO DIŞI TALEBİ İLE GELMESİNLER

Galatasaray yenilgisinin ardından Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu'nun, özel bir uçak içerisinde çekilmiş görüntüleri sosyal medyaya düştü. Ağaoğlu'na ait olduğu öne sürülen ses kaydında, "Kadro dışı talebiyle gelmesinler" şeklinde kullanılan ifadeler, bordo-mavili kulüpte yeni bir tartışmayı daha beraberinde getirdi.

Sezona iyi başlayamayan, teknik direktör değişikliğiyle birlikte toparlanma sürecine girse de Galatasaray'a 2-0 kaybetmesinden sonra eleştiri okları bordo-mavili yönetime çevrilmiş durumda. Geçtiğimiz sezonki kadro kalitesinin yakalanamamasından ötürü Ahmet Ağaoğlu ve yönetim kurulu uzun süredir eleştiriliyordu. Yönetim kurulu içerisinde yaşanan fikir ayrılıklarıyla birlikte, oyuncuların sergilediği performans ve bordo-mavili takımın ligde istenilen yerde olamaması Karadeniz ekibini zorlu sürece soktu.

Sosyal medyada yer alan görüntülere Başkan Ağaoğlu'nun nasıl bir tepki vereceği ve sonrasında ise Teknik direktör Abdullah Avcı'nın tavrının ne olacağı merakla beklenmeye başladı.

Ahmet Ağaoğlu'nun özel uçakta yaptığı skandal açıklamaların videosu sosyal medyaya düştü! İşte o görüntüler; 📥

https://youtu.be/OHRxWdw8uXw