Trabzonspor'da Hedef Schalke'nin Gurbetçi Futbolcusu Ahmed Kutucu

Önümüzdeki sezon gelecek olan yabancı kuralını da düşünerek Trabzonspor transfer politikasına yön vermeye çalışıyor. Trabzonspor Yönetimi, Milli Takım teknik direktörü Şenol Güneş'ın de çok beğendiği, İstanbul takımlarının da kadrosuna katmak için mücadele verdiği Ahmed Kutucu'ya teklif yapıp beklemeye geçti.

 

Türkiye'den daha önce Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Başakşehir'in istediği Ahmed Kutucu'ya Trabzonspor da talip oldu. Bordo-mavililer, gurbetçi oyuncu için Schalke'ye satın alma opsiyonlu kiralama teklifinde bulundu. Türkiye'den daha önce Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Başakşehir'in istediği Ahmed Kutucu'ya Trabzonspor da talip oldu. Bordo-mavililer de İstanbul ekipleri gibi Schalke'ye teklif sundu, beklemeye koyuldu. 

ŞÖZLEŞMESİNİN BİTİYOR OLMASI AVANTAJ 

Alman ekibiyle 1 yıl daha sözleşmesi bulunan 20 yaşında, 1.81 boyundaki forvet için satın alma opsiyonuyla kiralama teklifi yapıldı. Hem Schalke hem de Ahmed'in vereceği karar bekleniyor. Kutucu'nun sözleşmesinin bitmesine 1 sene daha kalması Trabzonspor'un elini güçlendiriyor. 
 


ŞENOL GÜNEŞ: KENDİNE GÜVENİ VAR

"Ahmed Kutucu'nun yaşına bakarsak, kendine güveni var, gayreti var, olumlu görünüyor. Elimizde bir kadro var, yenilerinin girip girmeyeceğini göreceğiz. 23 kişilik bir kadro ve rekabet olacak." Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş bu yaz oynanacak Avrupa Şampiyonası için Ahmet Kutucu'yu kadroya alabileceğini söyledikten sonra, Ahmed Kutucu ilk 11'de süre alabileceğini bir takıma transfer olmak istiyor. Bakalım önümüzdeki günlerde bu transferde nasıl bir gelişme olur.