Mehmet Soylu: "Berat Özdemir'in Trabzonspor'a Transferi Tamamlandı"

Gençlerbirliği'nin yıldızı Berat Özdemir'in Trabzonspor'a transferinin tamamlandığı, Gençlerbirliği'ne ödenecek 2.5 milyon euronun kaç taksitle ödeneceğinin detaylarını görüşüldüğü bilgisine ulaşıldı. Gençlerbirliği Kongre Üyesi olan Mehmet Soylu ise Berat Özdemir'in Trabzonspor'a transferinin tamamlandığını açıkladı.

 

Süper Lig'in yükselen yıldızı Berat Ayberk Özdemir, Trabzonspor yolunda! Yurt dışından da birçok kulübün izlediği genç futbolcu için yapılan görüşmelerde sona yaklaşılırken Berat'ın transferinde Abdullah Avcı'nın büyük rol oynadığı öğrenildi.

Gençlerbirliği'nin yeni yıldızı Berat Özdemir'i Trabzonspor kapmak üzere! Abdullah Avcı'nın orta sahaya takviye istemesi üzerine harekete geçen bordo-mavili idareciler, Gençlerbirliği yönetimiyle bir süredir pazarlık halindeydi. İki kulüp arasındaki görüşmelerin bitme noktasına geldiği ve tarafların artık ödeme planı ve son detaylar üzerinde anlaşmaya çalıştığı öğrenildi.

Berat Özdemir

Haberibul.com sitesinin haberine göre Southampton ve Lyon'un ilgisinin bulunduğu Berat Özdemir'in Trabzonspor'u tercih etmesinde Abdullah Avcı'nın etkisi bulunuyor. Annesi Trabzonlu olan 22 yaşındaki futbolcu, tecrübeli teknik direktörle uzun uzadıya görüştü. Avcı'nın kafasındaki plan ve rolü beğenen Berat'ın Trabzonspor'a transfer olmak istediğini yönetime ilettiği belirtildi.

Gençlerbirliği Kongre Üyesi Mehmet Soylu

Gençlerbirliği Kulübü Kongre Üyesi Mehmet Soylu, bu transferin bittiğini kişisel twitter hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. Mehmet Soylu, Trabzonspor'un bu transfer için Gençlerbirliği'ne 2.5 milyon euro bonservis + sonraki satıştan %20 pay vereceğini ifade etti.Ödeme planı hakkında bilgi veren Soylu ''Arkadaşlar Berat hakkında bilgi vereyim. Berat satıldı. 2.5 milyon euro bedel karşılığında. 1 milyon euro peşin. Kalan 1.5 milyon euro Mayıs’ta. %20 yetiştirme payımız olacak. Gelen para yabancı topçular üzerinden birilerinin cebine gidecek. Bizler iki maç yenince susacağız. Durum bu.'' dedi.

Soylu bir başka paylaşımında da transferin adresinin Trabzonspor olduğunu ifade etti.