Eddie Newton'un Yanlış Kararı Trabzonspor'a Pahalıya Mal Oldu!

Sezon başı Trabzonspor'un eski teknik direktörü Eddie Newton'un verdiği yanlış karar neticesinde yıldız bir isimden mahrum kaldı.

 

Trabzonspor'da sezon başında Hüseyin Cimşir'den boşalan teknik direktörlük görevine yükselen ancak alınan başarısız sonuçlardan sonra görevine son verilen Eddie Newton’ın Rusya'da harikalar yaratan Despotovic’in transferine karşı çıktığı iddiası gündeme bomba gibi düştü!

Trabzonspor, beklentileri karşılayamayan İngiliz teknik direktör Eddie Newton’ın yerine Abdullah Avcı'yı getirmişti. Newton’ın sezon başında bir transferde ne kadar büyük hata yaptığı geçen zaman içinde ortaya çıktı.

Eddie Newton Trabzonspor ile Ziraat Türkiye Kupası kazanmayı başardı

Bilindiği gibi İngiliz teknik adamın transferde haftalarca Trabzonspor’u bekleyen Despotovic daha sonra Rubin Kazan’ın yolunu tutmuştu. Orenburg’tan ayrılarak Rubin Kazan’a giden Sırp oyuncu için Eddie Newton, “İşimize yaramaz. Ben Benim Afobe’yi gelmeye ikna ettim” diyerek Despotovic’in transferini engellemişti. 28 yaşındaki golcü geride kalan 15 haftada 7 gol atıp 2 de asist yaparak, Moskova takımlarının dikkatini çekti. Rubin Kazan ise fiyatını 10 milyon euro olarak belirledi.

Despotovic'in golleri 📥📥

https://youtu.be/lDrK-Ifpkh0