The Rock Vücudunu Hacamat İle Koruyor

Fit vücudunu korumak için çok çalışan aktör Dwayne 'The Rock' Johnson, ilk kez geleneksel bardak çekme yöntemini uygulattı ve sonucu hayranlarıyla paylaştı.

The Rock Vücudunu Hacamat İle Koruyor
 

The Rock’ lakaplı Hollywood yıldızı Dwayne Johnson sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Vücudunda ilk kez bardak çekme (hacamat) tekniğini uygulatan 48 yaşındaki Amerikalı aktör, sonucu 220 milyonluk Instagram takipçisiyle paylaştı.

"BU DİNOZORA HEP YENİ TEKNİKLER ARIYORUM"

Johnson, yaptığı esprili paylaşımda, “Her zaman bu 250 milyon yıllık dinozor vücudunu dengelemek ve en iyi hale getirmek için yeni teknikler arıyorum. İlk kez bardak çektirdim” notunu yazdı.
Oyuncu, sırtındaki kırmızı izleri gösteren fotoğrafına rağmen, görüntünün aldatıcı olduğunu belirterek, tekniğin eğlenceli olduğunu söyledi ve hayranlarını bu geleneksel tekniği uygulamaya teşvik etti.

BARDAK ÇEKME (HACAMAT) NEDİR?

Doğu topraklarına has bir geleneksel tedavi yöntemi olan bardak çekme, vücudun herhangi bir yerinden bardak veya benzeri bir şeyle vakum yapılarak kanın çekilmesi işlemine deniyor.

Bu işlemin yapılmasının amacı cilt altı kan dolaşımını artırma, kas gevşetici etki, kan dolaşımını artırma, toksinlerin ve karbondioksitin dışarı atılmasına yardımcı olma isteği.

HACAMAT NEDİR? FAYDALARI NELERDİR?

Hacamat hastalıklara neden olan kirli kanın dışarı atılma işlemidir ve hiçbir yan etkisi yoktur. Herhangi bir operasyon geçiren birisinin istirahat etmesi gerekir, ancak hacamat yaptıran hasta ise ağrı, açı çekmez ve günlük işlerini eskisi gibi yerine getirebilir. Hacamat vücudun dışarı atamadığı, ağır metallerin, toksinlerin ve uzun süre ilaç kullanan kişilerde vücutta bıraktığı kalıntıların dışarı atılmasına yardımcı olur. “Hacamat her hastalığa faydalıdır, uyanık olun hacamat olun" Hadis-i Şerif.