Vahşice Katledilen Pınar Gültekin'in Babasına CHP'li Vekil Tarafından Neden Baskı Yapıldığı Ortaya Çıktı!

Vahşice öldürülen Pınar Gültekin'in babasına CHP Milletvekili, İl ve İlçe Yönetimlerinden sürekli "Ailesini rahat bırak" söylenerek baskı yapılmaya çalışıldığını belirterek, kızımın öldürülmesinden o aileden dahil olan kim varsa cezasını çekmesini söyleyerek baskılara boğun eğmeyeceğini ifade etti.

 

Pınar Gültekin'in babası konuştu: CHP'li vekil bana 'Ailesini rahat bırak' dedi! Mahkemeden sonra açıklayacağım. Son dakika haberine göre Muğla'da Cemal Metin Avcı tarafından vahşice öldürülen Pınar Gültekin'in babası Sıddık Gültekin, CHP’li bir vekilden “ailesini rahat bırak” telefonu aldığını söyledi ve yakında o kişinin adını açıklayacağını ifade etti. Duruşmadan sonra da konuşacağını belirten Gültekin açıklamasında toplam 4 CHP'li ismi andı..

CHP'deki taciz ve tecavüz skandallarının yankıları sürerken, şimdi de Pınar Gültekin'in babasına CHP'li vekil tarafından yapılan saygısız teklif gündeme bomba gibi düştü. Kızı Pınar'ı kaybedişinin üzerinden henüz çok zaman geçmeyen acılı baba Sıddık Gültekin'i arayan CHP'li Muğla milletvekillerinden biri, katil Cemal Metin Avcı'ya açılan davadan vazgeçilmesini istedi. Baba Avcı duydukları ile büyük şok yaşarken, yaşananları CHP Grup Başkanvekillerine anlattı, o ismi verdi..

Gültekin iddiaların gündeme gelmesinin ardından bugün yeni bir açıklama daha yaptı. Toplam 4 CHP'li ismi andığı açıklamasında konuyla ilgili kritik ayrıntıyı da vermiş oldu..İşte Sıddık Gültekin'in açıklamaları;

BABA GÜLTEKİN'İN ŞAHİTLERİ VAR

Ayın 4'ünde mahkemeden sonra açıklama yapacağım. Avukatın söylediği bütün kelimeler doğrudur. Ben niye iftira atayım? Hiçbir milletvekilini tanımıyorum. Diyelim ki ben yalan söyledim. Peki bir CHP İlçe Başkanı niye yalan atsın? CHP İlçe Başkanı var ortada. 10 sefer bana söyledi. Şahitler var. Avukatla ben bu konuyu konuştum. 5-6 ay oldu. Ben saklamıştım. Kızımı siyasete alet etmek istemiyorum.

"O İSİM KENDİNİ AÇIKLADI ZATEN"

Açıklayacağım kimin bana söylediğini. Zaten kendini açıklıyor. Madem ki telefon açmışsın 1,5-2 dakika konuşmuşsun, doğrudur. Zaten biz az ve öz konuştuk. Ben o kelimeyi duyunca beynimden vurulmuşa döndüm. Bana "davandan vazgeç" demedi. Bana dedi ki; "ailesini rahat bırak". Bizim Doğu ve Güneydoğu'da eskiden kalma 'kan davaları' var. Bunlar da tutuşmuşlar. Bu da galiba iyi niyetinden dolayı aracı olmaya çalıştı ama eline yüzüne bulaştırdı..

İLÇE BAŞKANINI DEVREYE SOKTULAR

Kan kanla temizlenmez. Bunlar tutuşmuşlar. 'Aşirettir, öldürecekler'. Aileyi korumak için yani bana aileyi rahat bırakmam için teklif edildi. İlçe Başkanı'nı bile devreye soktular. Hatta falan tarihte Ankara'ya gitmemi söylediler. Milletvekiline dediğim şey; 'Sizin kızınız olsa… Sen ne bunu söylemiş ol, ne ben duymuş olayım'. Aradan 2 ay geçti. İlçe Başkanı, bana bu teklifi tekrar getirdi. Bir sefer değil, iki sefer değil, üç dört sefer. Ben bunu Özgür Özel'e de, Veli Ağbaba'ya da söyledim..

BABA GÜLTEKİN'İN AÇIKLAMASINDA GEÇEN 4 İSİM

Baba Sıddık Gültekin kızı Pınar Gültekin'in davasıyla ilgili kendisine gelen saygısız teklif konusunda teklifi aldığı isimler ve şikayet ettiği isimler olarak toplam 4 kişiyi andı. Bunlar teklifi getirenler CHP'li ilçe başkanı, CHP'li bir milletvekili ve şikayet ettiği isimler olarak CHP Grup Başkanvekilleri Özür Özel ve Veli Ağbaba olarak öne çıktı..

Pınar Gültekin’i annesi Şefika Gültekin, “Kızımın ölüm haberini alınca tüm dünyam başıma yıkıldı. Katile ne kadar ceza verilirse verilsin yüreğim soğumayacak. Ailecek hepimiz çok kötüyüz. Benim kızım düşünceli ve iyi niyetli bir kızdı. Hayalleri vardı. Hepsi gitti. Babası, ben ve abileri okuması için hep destek olduk. ‘Mesleğimin başına geçeyim, size bakacağım’ diyordu. Pınarım gitti, hayalleri gitti. Keşke yaşasaydı, hayallerini size o anlatsaydı. Her bayramı beraber geçirirdik ama bu bayram yok Pınarım. Ölümü hiç hak etmedi. Yanlış bir şey de yapmadı. Kaybolduğu gün görüntülü konuşmuştuk. Telefonuna ulaşamayınca yüreğim koptu, anladım bir şey olduğunu. Haberi alınca yıkıldık zaten. Diğer 21 yaşındaki kızım gece uyuyamıyor. Bakmaya kıyamıyorduk, bir katil kıydı. Ona su verilmesin, yemek verilmesin, bütün hakları elinden alınsın. Yeter artık kadınlar ölmesin.”

Pınar Gültekin’in annesi Şefika Gültekin