Trump Haklı Çıktı Biden'ın Ekibinde Yer Alan Rachel Rodriguez Seçimlerde Hile Yaptığını Kabul Etti!

Joe Biden'ın ekibindeki Rachel Rodriguez seçimlerde hile yaptığı gerekçesiyle tutuklandı! Donald Trump "oylar çalındı" iddiasında haklı mıydı? Donald Trump'ın bu habere ne tepki vereceği büyük merak konusu!

 

ABD Başkanı Joe Biden'ın ekibinde görev alan Rachel Rodriguez seçimde sahtekarlık yapmak, yasa dışı oy kullanma, insanların postayla oy kullanmalarına hukuka aykırı bir şekilde yardım etme ve yasa dışı olarak resmi oy pusulası bulundurma suçlarından tutuklandı. Yapılan değerlendirme sonrasında Rodriguez suçlu bulunursa 20 yıla kadar hapis cezası alabilir.

Teksas Başsavcısı Ken Paxton konuya ilişkin yaptığı açıklamada "Çoğu kişi seçimlerde oy çalınmadığını iddia etmeye devam ediyor. Böyle bir iddianın yanlış ve yanıltıcı olduğunu her zaman biliyorduk ve bugün bu konuda sağlam kanıtlarımız var." ifadelerini kullandı.
 

ABD'de 3 Kasım tarihinde gerçekleşen başkanlık seçimleri sonrasında ülke genelinde karışıklıklar yaşanırken Donald Trump sürekli olarak "oyların çalındığını" iddia etmiş ve bu konuda sosyal medya şirketleri tarafından sansüre maruz kalmıştı. Ancak ABD medyasından yer alan bir haber Trump'ın iddiasında haklı olabileceğini ortaya çıkardı.