Ethereum Bitcoin‘i Geçti

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum, günlük işlemlerde Bitcoin‘i geçti. Ethereum’un fiyatı günlük işlemlerde 1.340 dolara ulaştı. ETH günlük işlemlerde 12 milyar dolar işliyor.

 

Ethereum‘un günlük işlemlerde Bitcoin’i yenmesi ile birlikte BTC’nin 9 milyar dolarına kıyasla artık günlük işlemlerde 12 milyar dolar işliyor.
Ethereum, günlük işlemlerin uzlaşması açısından Bitcoin‘i geride bıraktı. ETH artık BTC’ye kıyasla günlük işlemlerde 3 milyar dolar daha fazla işlem yapıyor.  Son 24 saatte Ethereum‘un fiyatı %10’dan fazla artış gösterdi. Böylece ETH‘nin değeri 1.340 dolara ulaştı.
 

Bir kripto araştırma firması olan Messari tarafından yayınlanan verilere göre, DeFi ve stablecoin’deki önemli artış nedeniyle, Ethereum ağı sürekli olarak Bitcoin’den daha fazla günlük işlem gerçekleştiriyor.
 

Bu bağlamda Ethereum’un günlük işlem hacmi ilk kez 12 milyar doların üzerine çıkarken, Bitcoin günde yaklaşık 9 milyar dolar işliyor.
 

Ayrıca son yükseliş ivmesi, ETH‘nin fiyatını tüm zamanların en yüksek seviyelerine yaklaştırdı. Dünyanın en büyük ikinci kripto para biriminin, Bitcoin tarafından kaydedilen %2’lik sıçraması ile karşılaştırıldığında, son 7 günde %20’den fazla artış yaşadığı görülüyor.
 

Son olarak, Messari’den bir araştırmacı, ETH‘nin günlük işlem hacminin artışını, “Ethereum’un günlük işlem hacmi parabolik hale geliyor. Şu anda 12 milyar dolarlık işlem gerçekleştiriyor, Bitcoin’den 3 milyar dolar fazla” diyerek açıklıyor.